Кошик
3 отзыва
+380509821417
Контакти
ПП Вірста Ю.В.
+38050982-14-17Юрій Васильович
+38099200-79-07Прийом замовлень
Юрій Васильович Вірста
УкраїнаЧернівецька областьЧернівцівул. Галицький шлях, 12
vvestside
Мапа

Нанесення зображення на граніт

Нанесення зображення на граніт

Вибір того чи іншого способу нанесення напису на пам'ятнику надзвичайно важливий, оскільки на різних видах каменю написи і портрети, нанесені різними способами, виглядають по-різному.

Ручна рубка
При ручній обробці каменю забезпечується велика глибина нанесених знаків і символів, – це робить напис більш чітким та довговічним. Тексти написів можуть бути як вирубні, так і рельєфні, з вибіркою фону. Багато в чому якість напису при ручному способі нанесення залежить від майстерності художника-каменотеса.

Машинна рубка
При механізованої обробки каменю з використанням комп'ютеризованих піскоструминних установок, гравірувальних та фрезерних верстатів-автоматів значно підвищується якість оброблених текстів, символів. Використання комп'ютерних програм забезпечує широкий вибір будь-яких за складністю та конфігурації шрифтів і на будь-яких мовах світу. Фрезерні верстати – автомати забезпечують будь-яку глибину знаків, символів, букв.

Написи на натуральному камені робляться за допомогою сучасного піскоструминного обладнання (текст набирається на ком'ютера, за допомогою плоттера вирізається трафарет на спеціальній плівці, плівка наклеюється на природний камінь і за допомогою піскоструменя робиться необхідна глибина вирубки). Таким чином залишаються в минулому дефекти ручної розмітки і вирубки, будь-який недорогий шрифт стає професійним і художнім. Для нанесення малюнків на натуральний граніт використовується гравірувальний верстат, керований комп'ютером що дозволяє досягати 100% схожості з фотооригіналів і наносити на камінь різні малюнки і пейзажі зі складною деталізацією.

Підготовлене на комп'ютері зображення автоматично переноситься на камінь ударним методом. Таким методом працюють всі художники-гравери, які виготовляють ритуальні портрети вручну. Але, в порівнянні з ручним гравіюванням, це виключає людську помилку при перенесенні малюнка, а також помітно скорочує терміни робіт.
Для гравіювання портрета найкраще підходять високоякісні сорти чорного граніту (настільні, габро). Граніт – один з найміцніших природних матеріалів. Гравіювання на хорошому камені з однорідною і дрібнозернистою структурою має стійкість до атмосферних впливів. Зображення виходить чітким і виглядає красиво навіть через багато років після встановлення пам'ятника.

Як і для інших матеріалів, для каменю ЧПК (ЧПУ) верстат може працювати з трьома типами графіки: 2D, 2.5D, 3D. Найпростіше – це поверхнева гравірування, так зване 2D гравірування. Це робота тільки по поверхні каменя, звичайно відполірованою, для створення на мікроглубину візерунків, ліній, картин і написів. У цьому режимі всі зображення плоскі. 2,5 D графіка – це часткове виготовлення об'ємних елементів, але вся поверхня каменя залишається рівною. 3D робота по каменю найскладніша, займає максимальний час серед всіх типів обробки, тому що відбувається повна обробка всієї поверхні каменю в залежності від накладених ефектів, об'ємних елементів і будь-якій траєкторії поверхні, яка не обов'язково може бути рівною.

Після того, як зісканувано або намальовано зображення в 2D-графіці, його виготовляють з необхідними розмірами на ЧПК (ЧПУ) верстаті. Наступний етап – це декоративна обробка для додання виробу додаткової цінності та забарвлення синтетикою (наприклад як сурик) зазвичай типу пудри, яку можна втерти в пори, отримані після гравіювання плити. Якщо часу мало, то і колір виходить блідіше. Пам'ятники фарбуються звичайно тільки двома кольорами – синім і червоним (помаранчевим), а за допомогою насиченості варіюють відтінками, тому що колір змішується з білим (там, де більше фрезерування) і з чорним (там, де менше фрезерування). У результаті виходять відтінки і інші близькі кольору. Рівні гравіювання виставляються в програмі. При забарвленні пудру втирають в потрібні місця, якщо є близько розташовані кольору, то непотрібне заклеюють скотчем. Після підфарбування, з пульверизатора збризкують розчином кислоти, і синтетична фарба вбирається в граніт, потім миють водою. Фарба не вигоряє 50 років на сонці.

facebook twitter

www.granitgolovina.com.ua